— maandag 27 mei 2024 13:44 | 0 reacties , praat mee

Sjoerd den Daas van China naar VS

Sjoerd den Daas van China naar VS
© Sjoerd Heijdendael

Sjoerd den Daas wordt de nieuwe NOS-correspondent voor Noord-Amerika, zo maakt het NOS Journaal bekend. In augustus stopt hij in Peking en keert hij eerst voor een paar maanden terug naar Nederland. Zijn eerste grote klus in de VS wordt het helpen verslaan van de Amerikaanse presidentsverkiezingen in november. Laatste wijziging: 27 mei 2024, 15:27

Den Daas is nu negen jaar correspondent voor China en de rest van Oost-Azië, waarvan de laatste vijf voor de NOS.

“In de afgelopen jaren heb ik met veel plezier en enthousiasme verslag mogen doen vanuit een fascinerende regio. Makkelijk was dat niet altijd, maar saai was het zelden en dat zal het in de VS voorlopig ook niet worden”, zegt Den Daas over zijn overstap.

“Ik zie het als enorme eer en voorrecht om het ervaren team van de NOS in Washington te mogen versterken.” De NOS laat maandagmiddag aan het ANP weten dat Marieke de Vries stopt als correspondent en terugkeert naar Nederland.

Hij wordt in China opgevolgd door Laura van Megen.

NVJ LID 26-05

Tip de redactie

Logo Publeaks Wil je Villamedia tippen, maar is dat te gevoelig voor een gewone mail? Villamedia is aangesloten bij Publeaks, het platform waarmee je veilig en volledig anoniem materiaal met de redactie kunt delen: publeaks.nl/villamedia

Praat mee