SBS moet uitzending ‘Stegeman op de bres’ rectificeren

SBS moet een uitzending van het programma Stegeman op de bres rectificeren. Een echtpaar uit Bourtange spande een rechtszaak aan omdat zij vonden te eenzijdig te zijn belicht in het programma. De rechtbank in Groningen oordeelt vrijdag dat de omroep de uitzending moet rectificeren. Volgens RTV Noord moet dat zondag 17 september gebeuren.
In de uitzending was te zien dat de man de bankzaken van zijn moeder beheerde en haar daarbij voor 125.000 euro oplichtte, de man vond dat hij daarbij werd afgeschilderd als dief. De rechter gaf de familie gelijk: het conflict tussen de man en zijn familieleden was te eenzijdig belicht. De schadevergoeding van 10.000 euro waar de man om gevraagd had, werd door de rechter afgewezen.
De zender moet van de rechter op televisie een rectificatie uitzenden, waarbij de volgende tekst in beeld moet staan: ‘SBS is door de rechter veroordeeld tot rectificatie. In de uitzending hebben wij ten onrechte een geschil tussen moeder/zus en zoon eenzijdig belicht. Ten onrechte is de zoon neergezet als een persoon die van zijn oude zieke moeder grote geldbedragen heeft gestolen. SBS heeft met met het uitzenden van deze aflevering onrechtmatig gehandeld ten opzichte van de zoon.’
Ook op de website moet de tekst te zien zijn; 103 dagen in totaal, net zo lang als de uitzending online beschikbaar was. Meer bij RTV Noord
Praat mee