— maandag 29 juni 2015 15:28 | 0 reacties , praat mee

Redactie KRO-NCRV oneens met Volkskrant

Redactie KRO-NCRV oneens met Volkskrant

De redactieleden van fusieomroep KRO-NCRV nemen afstand van het door de Volkskrant geschetste beeld dat er een "aanhoudende vertrouwenscrisis' is tussen personeel en directie. Dat schrijft de redactie Journalistiek in een brief aan de hoofdredactie van de Volkskrant die Villamedia in handen heeft. Laatste wijziging: 2 juli 2015, 11:27

“Dit beeld is achterhaald en incorrect”, zo valt te lezen in de brief. Hoewel de salarisverhogingen en de kwestie Fons de Poel “tot ophef en protest heeft geleid”, is de ergste kou inmiddels uit de lucht na interne discussies, plenaire sessies en “gesprekken in alle mogelijke andere vormen”. 

De redactieleden noemen het kwalijk dat de Volkskrant heeft gekozen voor het gebruik van anonieme bronnen: “Waarom is hiervoor gekozen? Het is immers usance op minimaal een a twee mensen on the record op te voeren. Het past niet bij een kwaliteitskrant om uitsluitend op basis van deze bronnen een krantenbericht te schrijven, zeker met zo’n strekking.”

Bekijk meer van

Volkskrant KRO-NCRV
NVJ LID 26-05

Tip de redactie

Logo Publeaks Wil je Villamedia tippen, maar is dat te gevoelig voor een gewone mail? Villamedia is aangesloten bij Publeaks, het platform waarmee je veilig en volledig anoniem materiaal met de redactie kunt delen: publeaks.nl/villamedia

Praat mee