Programmamaker Wim Kayzer (76) overleden
Omroep VPRO meldt het overlijden van prijswinnend auteur en programmamaker Wim Kayzer. In een uitgebreid in memoriam blikt Willem Pekelder terug op het omvangrijke oeuvre van Kayzer. In 2000 maakte Kayzer een monumentale serie Van de schoonheid en de troost, waarin hij een diverse groep schrijvers, musici, wetenschappers en filosofen vroeg wat hen troost brengt en het leven de moeite waard maakt.
In 2002 produceerde Kayzer voor het laatst een documentaire voor de VPRO, meldt de NOS. In Voetnoten uit het voorlopig testament van de danser, de dichter en de tekenaar sprak Kayzer met choreograaf Rudi van Dantzig, dichter Willem Wilmink en stripauteur Marten Toonder.
Andere klassiek geworden Kayzer-producties is de sserie Een schitterend ongeluk, waarin zes wetenschappers hun visie gaven op hun werk en de wereld.
Pekelder: “Maar hoe ernstig en diepgravend de thema’s ook mogen zijn, Kayzer slaagt er wederom in om ze aantrekkelijk te maken voor een groter publiek. Dat doet hij niet alleen door een unieke vorm – hij introduceert in het filosofische tv-genre een nieuw stijlmiddel, namelijk de cliffhanger: ‘De Nobelprijswinnaar is te moe om te praten…’ – maar ook door niet-elitaire, herkenbare vragen: wat is het eerste liedje dat u hoorde, de eerste geur die u rook, de eerste angst die u voelde?”

Praat mee