Bijeenkomst

Plein Publiek: Mina Etemad

1 mei 2026, 17:30–19:00
Pleinzaal - De Balie, Amsterdam Laatste wijziging: 23 april 2026, 13:17

Wat het betekent om je land te ontvluchten, en om niet terug te kunnen keren Die vraag onderzoekt journalist Mina Etemad, dertig jaar geleden met haar familie gevlucht uit Iran, in haar literaire memoir De zangvogel.

Mina Etemad is journalist, podcastmaker en theater- en dansrecensent voor de Volkskrant. Wat we van het verleden bij ons dragen en hoe we daarmee het heden vormgeven is een terugkerend thema in haar verhalen. Ook verdiept ze zich in dierenrechten en analyseert ze mens-dierrelaties in de kunst, media en maatschappij, onder andere in haar substack Dier en Perspectief. Haar memoir De zangvogel is een verhaal over familie, over de druk van verwachtingen, over zingeving – en over rust en voldoening vinden in het zorgen voor dieren.

Dit meemaken? Tickets zijn via deze link verkrijgbaar!

Bekijk meer van

Iran De Balie
NVJ LID 26-05

Tip de redactie

Logo Publeaks Wil je Villamedia tippen, maar is dat te gevoelig voor een gewone mail? Villamedia is aangesloten bij Publeaks, het platform waarmee je veilig en volledig anoniem materiaal met de redactie kunt delen: publeaks.nl/villamedia

Praat mee

Reageren is niet mogelijk op dit bericht.