— maandag 30 mei 2022 15:13 | 0 reacties , praat mee

Oekraïne: Franse journalist bij beschieting omgekomen

Oekraïne: Franse journalist bij beschieting omgekomen
Op sociale media van Oekraïense accounts werden onder meer foto's van Leclerc Imhoffs perskaart verspreid.

UPDATE Diverse lokale Oekraïense media en correspondenten voor de Guardian en de Kyiv Independent meldden de dood van de Franse journalist Frédéric Leclerc Imhoff, die werkt voor nieuwszender BFMTV. De zender zelf heeft de dood van de correspondent nog niet gemeld, maar president Macron heeft de journalist geprezen voor zijn pogingen "het realisme van oorlog" te tonen. Laatste wijziging: 30 mei 2022, 16:52

Op sociale media gingenfoto’s rond van Leclerc Imhoffs door Oekraïne uitgegeven perskaart. Ook werden er foto’s gedeeld van zijn lichaam naast een beschoten humanitaire truck, waar de journalist in meereed. Hij zou volgens berichten in zijn nek zijn geraakt door granaatscherven.

De beschieting vond plaats nabij Severodonetsk in de regio Loehansk. Er waren daar evacuaties aan de gang. Die zijn nu voorlopig opgeschort, meldt Guardian-correspondent Isobel Koshiw. Woordvoerder van het Oekraïense ministerie van Buitenlandse Zaken Oleg Nikolenko zegt dat het om gericht Russisch mortiervuur ging. “De lijst van Russische misdaden tegen mediawerkers in Oekraïne blijft maar groeien”, stelt Nikolenko.

Leclerc Imhoff deed verslag van de evacuaties van burgers uit de regio toen hij dodelijk werd geraakt. De 15 uur nieuwsuitzending van BFMTV bevestigde het nieuws nog niet. De zender opende met een reportage over valse toegangsbewijzen voor de finale van de Champions League. Leclerc Imhoff werkte sinds 2015 voor BFMTV.

Bekijk meer van

Oekraïne
NVJ LID 26-05

Tip de redactie

Logo Publeaks Wil je Villamedia tippen, maar is dat te gevoelig voor een gewone mail? Villamedia is aangesloten bij Publeaks, het platform waarmee je veilig en volledig anoniem materiaal met de redactie kunt delen: publeaks.nl/villamedia

Praat mee