— vrijdag 17 april 2026 09:30 | 0 reacties , praat mee

NRC start in 2027 met weekendmagazine: ‘Het werd weleens tijd’

NRC start in 2027 met weekendmagazine: ‘Het werd weleens tijd’
© Berlinda van Dam

NRC gaat haar weekendeditie uitbreiden met een weekendmagazine. “Het werd wel eens tijd”, zegt hoofdredacteur Patricia Veldhuis over de beslissing om het blad te starten. Laatste wijziging: 17 april 2026, 09:34

NRC heeft wel een maandblad, maar was nog een van de weinige kranten zonder wekelijkse bijlage. “We willen graag het weekend verrijken met een blad met onder andere cultuur, interviews en ontspanning.”

Het nieuwe blad moet begin volgend jaar uitkomen, samen met een nog aan te nemen bladenmaker gaat de redactie werken aan de ontwikkeling. Onderdeel van het blad zullen grote interviews zijn, gemaakt door onder andere Lamyae Aharouay.

Het blad past bij de behoefte van abonnees, vertelt Veldhuis. “Ons populairste abonneemodel is doordeweeks de krant digitaal en in het weekend op papier.”

Onder andere essays, cultuur, wonen en reizen zullen een plek krijgen in het magazine. Het boekenkatern dat nu doordeweeks verschijnt zal verhuizen naar het weekendblad.

Bekijk meer van

NRC
NVJ LID 26-05

Tip de redactie

Logo Publeaks Wil je Villamedia tippen, maar is dat te gevoelig voor een gewone mail? Villamedia is aangesloten bij Publeaks, het platform waarmee je veilig en volledig anoniem materiaal met de redactie kunt delen: publeaks.nl/villamedia

Praat mee