NOS: Tour kritisch volgen
NOS gaat ook na de steeds groter wordende stroom aan onthullingen over dopinggebruik in de wielersport door met het uitzenden van wielerwedstrijden maar past het commentaar hierbij wel aan. Dat wordt ‘minder heroïsch en meer kritisch’, meldt algemeen directeur Jan de Jong. Ook andere sporten worden kritisch benaderd. "De controles waren bij het wielrennen altijd het strengst', zegt hij in de Telegraaf. "Ik steek er mijn hand niet voor in het vuur dat andere sporters al hun prestaties louter op bruine boterhammen met pindakaas hebben behaald."


Praat mee
3 reacties
Olivier, 25 januari 2013, 17:03
Dat zal ze gaan leren… Het peloton siddert!
Paul Rutten, 29 januari 2013, 22:35
Meer kritisch? Was is totnogtoe dan gebeurd? Ben er nog steeds niet uit wat erger is, dat de sportjournalisten wel of niet van het grootschalig dopinggebruik in het peleton. Wie helpt me verder?
Luc, 30 januari 2013, 11:30
Jan Kuitenbrouwer constateerde verleden week nog in NRC, naar aanleiding van Armstrong-gate, dat sportjournalistiek geen journalistiek meer is, maar veredelde pr. Verzorgd door fans van de sport die graag bij de clan willen horen en zeker niet willen worden uitgestoten. Wat in de wielerwereld natuurlijk wel het geval was/is. Zie David Walsh. Die mocht bij zijn collega’s opeens niet meer in de auto. In zoverre is het nog wel te begrijpen dat de wielerpers wel uitkeek om het d-woord op te schrijven. Wat niét te begrijpen is, is dat sommige wielerjournalisten kranten die wél hun werk deden zoals L’Équipe van een hetze beschuldigden. Mart Smeets wierp zich op als advocaat van Armstrong. Dát valt niet goed te praten. Toch mag hij de wielersport voor NOS Sport gewoon blijven volgen. Hoe geloofwaardig kun je zijn.