Voetbalsamenvattingen blijven speelbal
NOS-baas Jan de Jong betwijfelt in hoge mate of de uitzendrechten van de samenvattingen van het Eredivisie Voetbal naar de nieuwe zender Fox gaan. Het komende tv-seizoen heeft de NOS zich nog verzekerd van de samenvattingen, maar nu Rupert Murdoch de open zender Fox lanceert – waarschijnlijk volgende maand al – wordt volop gespeculeerd over een transfer naar die nieuwe zender. De Jong stelt dat het allerminst zeker is dat de NOS de samenvattingen verliest.
“Dat is nog maar de vraag. Ze willen dat wel. Maar vergis je niet. De rechten die nu geld waard zijn, worden dan een kostenpost”, vertelt hij in Broadcast Magazine.
Fox heeft naast de te lanceren open zender ook betaalkanaal Eredivisie Live in handen. “Je moet dus heel veel kijkers gaan trekken met dat nieuwe kanaal en ongelooflijk veel nieuwe abonnees, om het eruit te kunnen halen. Ik moet het nog zien. Ik gooi de deur pas dicht als de handtekening gezet is en geen seconde eerder.”
Hoeveel de NOS jaarlijks betaalt voor de samenvattingen, is nooit gecommuniceerd. Geschat wordt dat het om zo’n 21 miljoen euro gaat.


Praat mee
Reageren is niet mogelijk op dit bericht.