Nationale Nieuwsapp Monitor: Hoe meer men verdient, des te meer nieuwsapps men gebruikt

De Nationale Nieuwsapp Monitor 2022 is deze maandag verschenen. Wie meer verdient, gebruikt ook meer nieuwsapps, is een van de conclusies uit het rapport.
De bovenstaande stelregel geldt met name voor landelijke nieuwsapps, aldus de onderzoekers van Newcom. “Van de bovenmodale verdieners gebruikt 92% één of meer landelijke nieuwsapps. Onder benedenmodale verdieners is dat 82%.”
Bovenmodale verdieners hebben ook meer kennis van landelijke apps. Hun voorkeur ligt bij nieuwsapps van FD, NRC, BNR Nieuwsradio. De nieuwsapps van Hart van Nederland en De Telegraaf doen het weer goed bij ‘benedenmodaalverdieners’.
Volgens de onderzoekers hechten bovenmodale verdieners meer belang aan objectiviteit van nieuwsapps en aan functionaliteiten zoals suggesties voor gerelateerde nieuwsartikelen, een donkere modus kunnen inschakelen en artikelen kunnen delen. Ook vindt deze groep een grote hoeveelheid aan onderwerpen interessant en is men relatief vaak bereid om te betalen voor een app.
Hoogopgeleiden gebruiker nieuwsapps ook iets vaker op dagelijkse basis dan laag- en middelbaar opgeleiden.
Andere conclusies uit het rapport:
- Ruim 12 miljoen volwassen Nederlanders gebruiken één of meer nieuwsapps
- Nieuwsapps worden doorgaans beleefd als informatief, actueel en gebruiksvriendelijk
- Regionale nieuwsapps doen niet onder voor landelijke
- NOS en Nu.nl zijn landelijk de bekendste en meest gebruikte apps
- Buiten de Randstad hebben regionale nieuwsapps (ook) een sterke positie
- Nieuwsapp-gebruikers geven nieuwsapps gemiddeld een 7,2
- Jongeren gebruiken de meeste nieuwsapps, maar zijn tevens het meest kritisch, vooral ten aanzien van functionaliteit
Praat mee