— woensdag 30 juni 2021 08:51 | 0 reacties , praat mee

Myanmar: junta waarschuwt journalisten opnieuw: noem ons geen junta

Myanmar: junta waarschuwt journalisten opnieuw: noem ons geen junta
Familie van gearresteerde demonstranten wachten buiten Yangon-gevangenis op nieuws. De saluut met drie vingers is een teken van verzet, origineel afkomstig uit de Hunger Games-filmreeks | EPA

De militaire junta in Myanmar heeft via het ministerie van Informatie buitenlandse correspondenten in het land gewaarschuwd niet de term 'junta' te hanteren. "Er is duidelijk gecommuniceerd dat van een regering als gevolg van een staatsgreep geen sprake is", aldus de verklaring. Laatste wijziging: 30 juni 2021, 08:54

Gebruik van de term junta is “ongefundeerd nepnieuws”, stelt het militaire bewind. Correspondenten die “het land ondermijnen door nepnieuws naar een wereldwijd publiek te verspreiden” kunnen op juridische stappen rekenen.

De junta voert een bloedige strijd tegen de eigen bevolking nadat het begin februari de verkiezingsoverwinning van de National League for Democracy ongeldig verklaarde. Het leger stelt dat de verkiezingen van november frauduleus zijn verlopen. Volgens de Myanmarese verkiezingscommissie is er geen bewijs voor fraude. Het leger riep een noodtoestand uit en beloofde op termijn nieuwe verkiezingen.

Protesten tegen de staatsgreep worden met steeds meer geweld neergeslagen. Volgens de mensenrechtenorganisatie Assistance Association for Political Prisoners zijn er inmiddels 883 doden gevallen. Er zijn ruim tienduizend arrestaties verricht, waaronder veel journalisten.

“Sommige buitenlandse persbureaus zijn hierbij gewaarschuwd niet langer te spreken over een militaire raad, militaire junta of junta”, aldus de verklaring. Verder gebruik van deze termen zal tot juridische stappen leiden, waarschuwt het leger.

Bekijk meer van

Myanmar Junta
NVJ LID 26-05

Tip de redactie

Logo Publeaks Wil je Villamedia tippen, maar is dat te gevoelig voor een gewone mail? Villamedia is aangesloten bij Publeaks, het platform waarmee je veilig en volledig anoniem materiaal met de redactie kunt delen: publeaks.nl/villamedia

Praat mee