Mogelijk einde voor grootste journalistenvereniging Hongkong

De grootste journalistenvereniging in Hongkong overweegt zichzelf op te heffen. Reden daarvoor is dat een deel van de leden van de Hong Kong Journalists Association (HKJA) vreest voor zijn toekomst, na de arrestatie van journalist Allan Au Ka-Iun vorige week.
Ook de gedwongen sluiting van een aantal nieuwsmedia in de afgelopen maanden – waaronder die van Apple Daily – draagt bij aan de angst.
#HongKong’s largest journalist association considers disbanding amid government investigation
— Committee to Protect Journalists (@pressfreedom) April 21, 2022
Last week, @HKJA_Official informed its members that it would hold an “Extraordinary General Meeting” this Saturday to discuss the future of the group. https://t.co/OYIllLgGOu
Dat stelde Ronson Chan Ronsing, voorzitter van de HKJA, eerder deze week in de South China Morning Post. De HKJA houdt op 23 april een algemene vergadering over de toekomst van de vereniging. Met 486 leden is de HKJA de grootste journalistenvereniging van Hongkong.
Of de HKJA ook daadwerkelijk wordt opgeheven moet nog blijken. Om de vereniging op te heffen moet 83 procent (5 op de 6 leden) daarmee instemmen.
Praat mee