Mediagigant Axel Springer verwacht double-digit omzetgroei

Het Duitse mediabedrijf Axel Springer verwacht dit jaar een omzetgroei van tenminste twee cijfers voor de komma te hebben behaald. Die forse groei "heeft onze verwachtingen overtroffen", stelt directeur Mathias Döpfner. Volgens Döpfner is het voortzetten van investeringen, ook in de onzekere coronatijden, een van de belangrijkste drijfveren achter de omzetgroei.
Axel Springer heeft sinds de start van de coronacrisis zo’n 150 miljoen euro geïnvesteerd, zegt Döpfner. Aan het begin van de coronacrisis daalde de omzet bij het concern juist, meldt persbureau DPA. Exacte cijfers over behaalde groei volgen nog.
In maart 2020 was de situatie volgens Axel Springer zelfs zo onduidelijk, dat het richting aandeelhouders geen uitspraken wilde doen over boekjaar 2020.
Inmiddels is de uitgever “in een betere positie om voorspellingen te doen dan voor de coronavirus-pandemie”, aldus Döpfner.
In augustus rondde de uitgever de kostbaarste overname uit de bedrijfsgeschiedenis af: het nam voor naar schatting 1 miljard euro de uitgave Politico over. Het past volgens DPA in de strategie om, naast te investeren in digitale uitgaven, ook steviger voet aan de grond te krijgen in groeimarkt Verenigde Staten. Bij Axel Springer werken wereldwijd ruim 16 duizend mensen. Meer bij DPA
Praat mee