Media boos over ‘verkiezingsstunt’ LAKS

Een actie van het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) rond de komende verkiezingen is slecht gevallen bij journalisten en media die ervan verslag deden. LAKS deed voorkomen alsof het op 15 maart aanstaande zou meedoen met de verkiezingen om problemen in het onderwijs te kunnen aanpakken. Van deelname was echter nooit sprake.
LAKS stelt dat het nieuws over de deelname een grap was, maar dat de problemen die in het onderwijs spelen dat niet zijn. Journalisten en media zijn boos over de gekozen methode, die het vertrouwen in journalistiek en LAKS zelf zou schaden.
Onze politieke plannen waren een HOAX. Maar de problemen in het onderwijs zijn GEEN grapje #LAKS
— LAKS (@LAKStweets) January 18, 2017
Journalisten die twijfel over de deelname uitten, kregen van LAKS-voorzitter Sven Annen te horen dat de deelname serieus was. Nu blijkt het een verkiezingstunt, volgens LAKS een ‘noodkreet tegen verschrikkelijk rendementsdenken’. Volgens LAKS zijn de twintig problemen uit ‘verkiezingsprogramma’ nu onder de aandacht gebracht van gevestigde partijen.
Expliciet gevraagd, 'lijsttrekker' @sven_annen loog glashard tegen mij. "We gaan zelf écht meedoen." https://t.co/57pBdYHEOV
— Hanneke Keultjes (@hannekekeultjes) January 18, 2017
De NOS-hoofdredactie heeft LAKS per brief laten weten de misleiding “buitengewoon schadelijk” te vinden. De NOS zou de contacten met LAKS gezien het gebeurde “kritisch” bekijken.
Praat mee