De inzendtermijn voor De Loep is weer geopend
Het is weer mogelijk om onderzoeksverhalen in te sturen voor De Loep, de prijs voor de beste onderzoeksjournalistiek in Nederland en Vlaanderen, van de Vereniging van Onderzoeksjournalisten (VVOJ). De verhalen over 2025 kunnen worden ingestuurd tot en met 12 januari. In juni worden de verschillende winnaars bekendgemaakt tijdens de Avond van de Onderzoeksjournalistiek.
Er zijn vier categorieën om producties voor in te zenden: opsporende onderzoeksjournalistiek, controlerende onderzoeksjournalistiek, signalerende onderzoeksjournalistiek en de VVOJ Aanmoedigingsprijs.
In 2025 werden prijzen uitgedeeld aan NRC, De Groene Amsterdammer, Investico en NOSop3. Georgia Oost won de ASN Aanmoedigingsprijs voor haar onderzoek naar Israëlische militairen.
Aanmelden kan via de website van de VVOJ. Ook het juryreglement is daar te vinden.


Praat mee