— dinsdag 19 augustus 2014 08:31

Journalisten nog steeds vast in Iran

De correspondent van The Washington Post die vorige maand in Iran werd gearresteerd samen met zijn echtgenote en een persfotograaf, zou vastzitten vanwege 'veiligheidskwesties'. Dit meldt het Iraanse persbureau IRNA. Op 22 juli werden de drie journalisten gearresteerd. Ook een tweede persfotograaf werd toen opgepakt, maar later weer vrijgelaten. Laatste wijziging: 20 augustus 2014, 11:26

Het gaat om Jason Rezaian, correspondent van The Washington Post in Iran en Yeganeh Salehi, correspondent voor de Arabische uitgave van The National. De persfotograaf is niet bij naam genoemd.
Volgens een woordvoerder van de Iraanse justitie heeft IRNA gezegd dat het onderzoek naar de drie journalisten zich nog in de beginfase bevindt. Wel zou duidelijk zijn dat de drie niet vastzitten wegens financiële kwesties.

Bekijk meer van

Washington Post Iran
NVJ LID 26-05

Tip de redactie

Logo Publeaks Wil je Villamedia tippen, maar is dat te gevoelig voor een gewone mail? Villamedia is aangesloten bij Publeaks, het platform waarmee je veilig en volledig anoniem materiaal met de redactie kunt delen: publeaks.nl/villamedia

Praat mee

Reageren is niet mogelijk op dit bericht.