— donderdag 6 mei 2021 12:00 | 0 reacties , praat mee

Inzendtermijn tweede editie European Cartoon Award van start

Inzendtermijn tweede editie European Cartoon Award van start
Anne Darenne's winnende cartoon van de eerste editie van de European Cartoon Award.

Vanaf donderdag 6 mei kunnen cartoonisten werk inzenden voor de tweede editie van de nieuwe European Cartoon Award. Een cartoonist moet werken in of afkomstig zijn uit een van de 47 landen van de Raad van Europa. De inzendtermijn sluit op 18 juni. De winnaar ontvangt een geldprijs van 10.000 euro.

De prijs werd in 2019 ingesteld door European Press Prize en Studio Europa Maastricht om het belang van cartoonisten in het publieke debat te benadrukken. Directeur Thomas van Neerbos van de European Press Prize noemt cartoonisten een bedreigde diersoort.

“Hun gebied neemt af, zowel wat betreft plaatsen om te publiceren alsook de thema’s die ze vrij kunnen behandelen. En dat gebeurt niet alleen ver weg, maar ook gewoon hier in Europa”, aldus Van Neerbos.

Vorig jaar won de Franse cartoonist Anne Derenne de eerste editie, met een verwijzing naar het behendigheidsspel Jenga en de menselijke invloed op een precair ecosysteem.

Inzendingen voor de tweede editie moeten vorig jaar zijn gemaakt (1 januari - 31 december) en zijn verschenen in Europese offline of online media. Een cartoonist mag maximaal drie werken insturen.

Na de deadline van 18 juni buigt een jury zich over de inzendingen. Anne Derenne maakt daar ook deel van uit. Los van Derenne en vaste juryvoorzitter Janet Anderson is de samenstelling van de rest van de jury is nog niet compleet. Namen worden op een later moment bekend gemaakt. Meer bij European Press Prize

Bekijk meer van

European Cartoon Award
NVJ LID 26-05

Tip de redactie

Logo Publeaks Wil je Villamedia tippen, maar is dat te gevoelig voor een gewone mail? Villamedia is aangesloten bij Publeaks, het platform waarmee je veilig en volledig anoniem materiaal met de redactie kunt delen: publeaks.nl/villamedia

Praat mee