— woensdag 3 november 2021 16:09 | 0 reacties , praat mee

Google brengt nieuwsdienst terug in Spanje

Google brengt nieuwsdienst terug in Spanje
© AFP / Robyn Beck

De Spaanse editie van Google News keert in 2022 terug. Google haalde de nieuwsdienst eind 2014 in Spanje uit de lucht, nadat een destijds nieuwe wet in het land het internetbedrijf verplichtte om te betalen voor het tonen van fragmenten uit nieuwsberichten. Nieuwe wetgeving die woensdag werd bekendgemaakt, heeft Google doen besluiten zijn nieuwsdienst weer te openen. Laatste wijziging: 3 november 2021, 16:12

Dat meldt Google woensdag in een persbericht. De nieuwe Spaanse wetgeving geeft Google het recht om met individuele uitgevers te onderhandelen over licensering van hun publicaties. Dat is nodig omdat Google News korte passages van nieuwsberichten laat zien en daarna verder linkt naar de berichten zelf. Onder de vorige copyrightwetgeving van Spanje kon Google niet met individuele uitgevers onderhandelen en was het verplicht álle uitgevers te betalen voor het gebruik van de stukjes tekst.

Wanneer de Spaanse editie van Google News precies terugkeert is niet bekend. Google mikt op ‘begin 2022’. Het bedrijf stelt dat de terugkeer van zijn nieuwsdienst ook goed nieuws is voor journalisten en uitgevers, omdat Google News voor meer websitebezoek kan zorgen.

Bekijk meer van

Spanje Google News Google
NVJ LID 26-05

Tip de redactie

Logo Publeaks Wil je Villamedia tippen, maar is dat te gevoelig voor een gewone mail? Villamedia is aangesloten bij Publeaks, het platform waarmee je veilig en volledig anoniem materiaal met de redactie kunt delen: publeaks.nl/villamedia

Praat mee