— donderdag 31 juli 2014 09:14 | 0 reacties , praat mee

Spanje werkt aan ‘linkbelasting’

Een nieuw wetsvoorstel in Spanje moet het mogelijk maken om het plaatsen van een link naar een nieuwsartikel apart te belasten. Het idee moet in september nog langs de Senaat. Uitgevers zouden door de linkbelasting, die geldt voor elke verwijzing naar een nieuwsartikel op een externe site, geld moeten ontvangen. Laatste wijziging: 9 november 2015, 13:34

In Spanje wordt de voorgestelde maatregel al een Google Tax genoemd, meldt Persinnovatie. Welk effect een belasting op enkel verwijzen zal hebben, is onbekend.

Mogelijk stopt Google met het aanbieden van Google News binnen het Spaanse grondgebied. Spaanse aggregatiesites zullen de vestiging mogelijk buiten Spanje brengen. In diverse Europese landen hebben uitgevers zich boos gemaakt over wat ze zien als misbruik van hun activiteiten.

In België, Duitsland en Frankrijk werden eerder al afspraken met Google gemaakt, al gaan er stemmen op om op Europees niveau iets te regelen.

Bekijk meer van

Spanje Google News Google
NVJ LID 26-05

Tip de redactie

Logo Publeaks Wil je Villamedia tippen, maar is dat te gevoelig voor een gewone mail? Villamedia is aangesloten bij Publeaks, het platform waarmee je veilig en volledig anoniem materiaal met de redactie kunt delen: publeaks.nl/villamedia

Praat mee