— woensdag 25 november 2015 09:24 | 0 reacties , praat mee

FTM-lezers mogen meedenken over besteding donatie

FTM-lezers mogen meedenken over besteding donatie
Follow The Money

Eric Smit van journalistieke site Follow The Money (FTM) is van plan het prijzengeld dat Joris Luyendijk onlangs doneerde, in samenspraak met lezers te besteden. FTM introduceert verder begin 2016 onder meer een betaalmuur. Laatste wijziging: 25 november 2015, 09:28

Om stukken te kunnen lezen moeten lezers dan óf lid zijn van FTM óf artikelen via Blendle kopen. Smit stelt tegelijk dat een deel van de journalistieke producties voor iedereen leesbaar blijft. De nieuwe FTM-site moet in februari 2016 operationeel zijn.

Smit schrijft verrast en dankbaar te zijn door de onverwachte steunbetuiging van Luyendijk. “Joris vergeleek ons met een ‘Gallisch dorpje’ dat het nog steeds opneemt tegen het ‘Romeinse Rijk van de banken’”, schrijft Smit.

De 7500 euro aan prijzengeld die Luyendijk van de NS Publieksprijs doorschuift naar FTM, zal een “diepgravende journalistieke bestemming krijgen”, belooft Smit. De FTM-leden mogen de exacte besteding ervan bepalen.

NVJ LID 26-05

Tip de redactie

Logo Publeaks Wil je Villamedia tippen, maar is dat te gevoelig voor een gewone mail? Villamedia is aangesloten bij Publeaks, het platform waarmee je veilig en volledig anoniem materiaal met de redactie kunt delen: publeaks.nl/villamedia

Praat mee