— donderdag 19 november 2009 09:02

Europa scoort goed met internet

Het gaat goed met de uitrol van breedband internet in de Europese Unie, schrijft de Europese Commissie in hun jaarlijkse rapport over Europa als informatiemaatschappij. Er werden vorig jaar elf miljoen nieuwe vast internetverbindingen opgeleverd, zodat op meetmoment juli 2009 24 procent van de EU-bevolking breedbandinternet heeft. In juli 2008 was dat nog 21,6 procent. De snelheid van deze lijnen neemt ook gestaag toe, aldus de Commissie. Laatste wijziging: 19 november 2009, 16:10

Ruim 80 procent van de aansluitingen bereikt tempo’s van minstens 2 megabit per seconde (goed voor video en de meeste moderne toepassingen). Nederland loopt samen met Denemarken voorop qua breedbandpenetratie: hier heeft 40 procent van alle inwoners een breedbandverbinding.

Glasvezel is nog slechts een margeproduct: hoewel de groei met veertig procent op jaarbasis indrukwekkend klinkt, betreft het momenteel slechts 1,75 procent van alle internetaansluitingen in de EU.

Bekijk meer van

Europa
NVJ LID 26-05

Tip de redactie

Logo Publeaks Wil je Villamedia tippen, maar is dat te gevoelig voor een gewone mail? Villamedia is aangesloten bij Publeaks, het platform waarmee je veilig en volledig anoniem materiaal met de redactie kunt delen: publeaks.nl/villamedia

Praat mee

Reageren is niet mogelijk op dit bericht.