— vrijdag 11 december 2015 11:44 | 0 reacties , praat mee

Europa onderzoekt of Google moet betalen voor plaatsen ‘knipsels’

Europa onderzoekt of Google moet betalen voor plaatsen ‘knipsels’
AFP

Amerikaanse internetbedrijven zoals Google en Yahoo die korte knipsels van andere media opnemen in hun eigen nieuwsdiensten, moeten daar in de toekomst misschien voor gaan betalen. Dat is althans wat de Europese Commissie de komende tijd wil gaan onderzoeken, meldt Reuters. Het onderzoek volgt op klachten van een aantal grote Europese uitgevers, waaronder het Duitse Axel Springer.

Volgens de uitgevers behalen diensten als Google News en Yahoo News winst uit de presentatie van de artikelen, terwijl de originele publicatie geen geld krijgt. Google stelt in zijn verweer dat het juist verkeer naar de sites van de mediabedrijven leidt. De Europese Commissie stelt in geen geval een vergoeding te willen gaan eisen voor het linken naar artikelen. Maar wanneer de nieuwsdiensten van Google en Yahoo financieel winst halen uit de artikelen, dan is dat volgens de Europese Commissie een ander verhaal.

NVJ LID 26-05

Tip de redactie

Logo Publeaks Wil je Villamedia tippen, maar is dat te gevoelig voor een gewone mail? Villamedia is aangesloten bij Publeaks, het platform waarmee je veilig en volledig anoniem materiaal met de redactie kunt delen: publeaks.nl/villamedia

Praat mee