EU stemt in met opvolger Safe Harbor

Leiders van de Europese lidstaten hebben vrijdag ingestemd met het aangepaste dataverdrag Privacy Shield tussen de EU en de VS. Het verdrag moet dienen als opvolger voor het eerder door het Europees Hof van Justitie afgekeurde Safe Harbor, een data-uitwisselingsprogramma tussen de EU en de VS. De privacy van Europese burgers zou onvoldoende beschermd worden in de Verenigde Staten.
Vooral na de onthullingen van klokkenluider Edward Snowden over de afluisterpraktijken van de Amerikaanse inlichtingendienst NSA heeft privacy veel meer aandacht gekregen. Er komt in de VS bijvoorbeeld nu ook een ombudsman waar Europeanen terecht kunnen als ze klachten hebben over de opslag van hun gegevens.
Vicevoorzitter Andrus Ansip van de Europese Commissie noemt de instemming van de lidstaten een “sterk signaal van vertrouwen” in het Privacyschild. Dinsdag wordt het verdrag formeel aangenomen door de commissie. Meer bij NU.nl / Reuters
Praat mee