— dinsdag 1 maart 2016 11:42 | 0 reacties , praat mee

Eerste Amerikaanse cao voor internetuitgave een feit

Eerste Amerikaanse cao voor internetuitgave een feit

Voor het eerst sinds het personeel van de Amerikaanse internetuitgave Gawker zich in een vakbond verenigde, is er nu een collectieve arbeidsovereenkomst afgesproken. Het is voor het eerst dat in de Verenigde Staten een internetuitgeverij zo'n cao volgt. Laatste wijziging: 3 maart 2016, 09:41

In het contract worden onder meer grenzen en kader voor onafhankelijkheid aangegeven, meldt de New York Times. Journalistieke beslissingen mogen alleen door journalisten genomen worden. Verder is er een minimum startjaarsalaris van 50.000 dollar vastgesteld en krijgen werknemers jaarlijks gegarandeerd 3 procent salarisverhoging.

Zowel de uitgeverij als de vakbond (ondergebracht bij de Writers Guild of America, red.) zeggen dat de onderhandelingen “intens maar altijd collegiaal” zijn. Ook personeel van andere internetuitgaven in Amerika, zoals de Huffington Post, Guardian US en Salon zijn vorig jaar in een vakbond verenigd.

Bekijk meer van

Gawker Media
NVJ LID 26-05

Tip de redactie

Logo Publeaks Wil je Villamedia tippen, maar is dat te gevoelig voor een gewone mail? Villamedia is aangesloten bij Publeaks, het platform waarmee je veilig en volledig anoniem materiaal met de redactie kunt delen: publeaks.nl/villamedia

Praat mee