DPG Media indexeert tarieven freelancers met 2,6 procent

Uitgeverij DPG Media indexeert de tarieven die het aan zijn freelancers betaalt met 2,6 procent. De nieuwe tarieven gelden vanaf 1 april. Zowel freelancers bij de kranten als de tijdschriften krijgen er geld bij.
Dat laat DPG Media zijn freelancers weten in een mailing. De tarieven voor freelancers stijgen met hetzelfde percentage mee als de lonen van journalisten in loondienst. Dat is conform de afspraken uit de Werkcode die DPG Media in juni 2022 met de NVJ overeenkwam.
Omdat DPG Media bij veruit de meeste freelancers werkt met selfbilling – een systeem waarbij de opdrachtgever geautomatiseerd de facturen opmaakt voor freelancers – hoeven freelancers volgens DPG Media geen actie te ondernemen. De tarieven worden automatisch door de uitgeverij aangepast. Freelancers die wél zelf hun factuur insturen, moeten het nieuwe tarief zelf aanpassen.
Praat mee
2 reacties
Helga van Kooten, 30 maart 2023, 09:23
Dat klopt bijna helemaal. Als je zelf facturen stuurt, doe je dat aan de hand van een overzicht (maandafsluiting), waarin het rekenwerk al voor je is gedaan.
Pjotr Pos, 20 april 2023, 15:27
Dit geldt niet voor iedereen. Bij de AD AC regio wordt dit tegengehouden. Hopelijk kunnen jullie dat belichten!