— donderdag 2 juli 2026 07:00 | 2 reacties , praat mee

Column Kim van Keken: De pijn komt pas als je even stilzit

Kim van Keken duidt in haar column iedere week op haar eigen, uitgesproken en onafhankelijke wijze de actuele ontwikkelingen binnen de journalistiek en media, maar ze valt ook machtsstructuren aan en daagt ons journalisten uit tot zelfreflectie. Dit keer: De pijn komt pas als je even stilzit tijdens een lange en zware wandeltocht. Zo voelde het toen Nasrah Habiballah het even wat rustiger kreeg als correspondent in Israël en de Palestijnse gebieden.

Bekijk meer van

Column Kim van Keken
NVJ LID 26-05

Tip de redactie

Logo Publeaks Wil je Villamedia tippen, maar is dat te gevoelig voor een gewone mail? Villamedia is aangesloten bij Publeaks, het platform waarmee je veilig en volledig anoniem materiaal met de redactie kunt delen: publeaks.nl/villamedia

Praat mee

2 reacties

a v ammelrooy, 2 juli 2026, 15:50

ik weet niet hoe het nu is maar het freelancen draait ook om verzekeringen.  In 2004 werkte ik in Bagdad, als journalist bij het Iraakse dagblad van mijn. Ik werd gebeld door een Nederlands radioprogramma dat mij vroeg of ze mij mochten voorstellen als “huisvrouw” want als freelancer zou ik voor de minuten dat ik in de uitzending een soort ongevallenverzekering hebben. Zal wel heel duur zijn geweest. De man van DWDD verdiende toen een half miljoen pj bij de VARA. A. van Ammelrooy

Chris Helt, 3 juli 2026, 08:37

Wat een opmerkelijke praktijk, van die ongevallenverzekering! Het geeft wederom aan hoe kwetsbaar correspondenten in het buitenland zijn.