CNN-team is live op tv aangehouden terwijl ze verslag deden van de protesten in Minneapolis

UPDATE Een verslaggever en cameraploeg van de Amerikaanse zender CNN zijn vrijdagochtend live op tv gearresteerd door de politie in Minneapolis. Het is in die stad al een paar dagen onrustig nadat een ongewapende zwarte man omkwam door politiegeweld bij een arrestatie.
De video van de arrestatie van George Floyd, afgelopen maandag in Minneapolis, ging viral en schokte Amerika.
Verslaggever Omar Jimenez en zijn team werden vrijdagochtend rond 5:15 uur in hechtenis genomen, hoewel duidelijk was dat ze van de pers zijn.
Wow. Police in Minneapolis just arrested @OmarJimenez live on CNN. What is going on?? Our camera crew and Omar's producer also now being arrested.
— Abby D. Phillip (@abbydphillip) May 29, 2020
In een verklaring stelt CNN dat: “een CNN-verslaggever en zijn productieteam vanmorgen in Minneapolis werden gearresteerd, terwijl ze hun werk deden, ondanks dat ze zich bekendmaakten - een duidelijke schending van hun ‘First Amendent’-rechten. De autoriteiten in Minnesota, inclusief de gouverneur, moeten de drie CNN-medewerkers direct vrijlaten.”
Het netwerk meldde later dat CNN Worldwide President Jeff Zucker contact had gehad met gouverneur Tim Walz, die zich verontschuldigde en zei dat de arrestaties niet hadden mogen plaatsvinden.
Walz noemde de arrestaties “onaanvaardbaar”, en zei dat het team van CNN duidelijk het recht heeft om daar te zijn, en zei ook dat hij wil dat de media in Minnesota zijn om de protesten te verslaan.
Jimenz en zijn team zijn inmiddels vrijgelaten.
And we’re back pic.twitter.com/dkYHYxe0u7
— Omar Jimenez (@OmarJimenez) May 29, 2020
Praat mee