Verhalenveiling op jubileumdag Bureau Wibaut

Het Amsterdamse freelancerscollectief Bureau Wibaut houdt vrijdag 28 augustus een verhalenveiling waarbij freelance journalisten hun verhalen per opbod kunnen verkopen aan de hoogste bieder. De veiling is onderdeel van een jubileumviering (Bureau Wibaut bestaat 5 jaar), die helemaal in het teken staat van ‘de onmisbare freelancer’. Naast de veiling organiseert het collectief verschillende workshops en sessies waarin relatietherapeuten praten met freelancers en chefs.
“Het idee is dat de chefs niet alleen gaan opbieden, maar ook met aantrekkelijke aanvullende voorwaarden komen. Creatief onderhandelen dus”, verduidelijkt Jop de Vrieze, mede-oprichter van Bureau Wibaut. “Bijvoorbeeld: als je het stuk voor ons schrijft sturen we een fotograaf mee, laten we een infographic maken of maken we een redacteur vrij voor research. Het is dus de bedoeling dat de rollen eens omgedraaid zijn en de freelancer inziet dat hij met een goed verhaal een veel betere onderhandelingspositie heeft dan ie vaak denkt.”
Naast de verhalenveiling en de workshops reikt Bureau Wibaut op dezelfde dag ook een prijs uit voor de beste freelance productie, de ‘Gouden Freelancer’. Freelancers die een idee of verhaal willen indienen voor de verhalenveiling of de Gouden Freelancer kunnen dat voor 14 augustus sturen naar info@bureauwibaut.nl. Deelname aan het middagprogramma kost 16,12 euro. Freelancers die ook deel willen nemen aan de workshops in het ochtendprogramma betalen 21,95 euro. Meer informatie en aanmelden
Praat mee