— vrijdag 18 september 2026 10:58 | 0 reacties , praat mee

Tweede editie van het Nederlands Journalistiek Festival van start

Tweede editie van het Nederlands Journalistiek Festival van start
© ANP | Frans Lemmens

De tweede editie van het Nederlands Journalistiek Festival (NLJF) is begonnen. Twee dagen lang, op vrijdag 18 en zaterdag 19 september, staat de binnenstad van Deventer in het teken van de journalistiek. Op acht locaties vinden panels, lezingen, workshops en ontmoetingen over ons vak plaats. Laatste wijziging: 18 september 2026, 10:59

De eerste festivaldag staat vooral in het teken van de journalistieke sector. Het festival richt zich die dag op journalisten, studenten, onderzoekers en mediamakers die met elkaar van gedachten kunnen wisselen.

De dag sluit af met de NVJ-borrel in festivalcafé MIMIK. Voor NVJ-leden zijn de eerste drankjes gratis. Ook wie nog geen lid is, is van harte welkom.

Op de tweede dag, zaterdag 19 september, is iedereen welkom die nieuwsgierig is naar hoe journalistiek werkt. Villamedia experimenteert om 14.00 uur met live journalism op Twitch in de Theaterzaal van MIMIK. Samen met kijkers wordt een artikel gemaakt, waarbij alle journalistieke keuzes zichtbaar zijn.

Meer bij NLJF

Bekijk meer van

Twitch NLJF
NVJ LID 26-05

Tip de redactie

Logo Publeaks Wil je Villamedia tippen, maar is dat te gevoelig voor een gewone mail? Villamedia is aangesloten bij Publeaks, het platform waarmee je veilig en volledig anoniem materiaal met de redactie kunt delen: publeaks.nl/villamedia

Praat mee