— donderdag 25 januari 2018 11:09 | 0 reacties , praat mee

Taaltip: benoemen als/tot erelid

Taaltip: benoemen als/tot erelid

De voorkeur gaat uit naar tot: ‘Mijn moeder werd benoemd tot erelid van de vereniging.’ Laatste wijziging: 25 januari 2018, 11:12

Benoemen kan worden gecombineerd met het voorzetsel tot en met het voegwoord als. Als het om een functie gaat die iemand krijgt, zijn beide combinaties mogelijk; zowel ‘Hij werd benoemd tot directeur’ als ‘Hij werd benoemd als directeur’ is dus juist. Erelid is echter geen functie, maar een titel of hoedanigheid. In zo’n geval wordt tot gebruikt: ‘Mijn moeder werd benoemd tot erelid’, ‘Ik ben benieuwd wie dit jaar tot beste acteur wordt benoemd.

Ook benoemen in is soms mogelijk; er moet dan een woord als ambt of functie bij staan. Zo kan iemand ‘benoemd worden in het ambt van burgemeester’ of ‘benoemd zijn in de functie van directeur’.

Bekijk meer van

Taaltip
NVJ LID 26-05

Tip de redactie

Logo Publeaks Wil je Villamedia tippen, maar is dat te gevoelig voor een gewone mail? Villamedia is aangesloten bij Publeaks, het platform waarmee je veilig en volledig anoniem materiaal met de redactie kunt delen: publeaks.nl/villamedia

Praat mee