— maandag 9 juli 2018 09:49 | 0 reacties , praat mee

Proces tegen Reuters-journalisten van start in Myanmar

Proces tegen Reuters-journalisten van start in Myanmar
Journalist Wa Lone bij de rechtbank in Myanmar - © Lynn Bo Bo / EPA

In Myanmar is het proces van start gegaan tegen twee journalisten van persbureau Reuters. Ze worden beschuldigd van het verkrijgen van geheime staatsdocumenten. De journalisten kunnen tot veertien jaar cel krijgen. Laatste wijziging: 9 juli 2018, 12:02

Verslaggevers Wa Lone en Kyaw Soe Oo deden verslag van een militair optreden tegen een moslim-minderheid in de staat Rahkine. Ze werden half december opgepakt.

Beide journalisten hebben gezegd niet schuldig te zijn. Reuters hoofdredacteur Stephen J. Adler heeft laten weten dat het persbureau “diep teleurgesteld” is dat de rechtszaak doorgezet wordt en noemt de zaak tegen de journalisten “ongefundeerd”. “Deze Reuters-journalisten deden hun werk op een onafhankelijke en onpartijdige manier, en er zijn geen feiten of bewijzen die suggereren dat ze iets verkeerd hebben gedaan of een wet hebben overtreden”, zei hij in een verklaring.

16 juli is de volgende zittingsdatum. Meer bij Reuters

NVJ LID 26-05

Tip de redactie

Logo Publeaks Wil je Villamedia tippen, maar is dat te gevoelig voor een gewone mail? Villamedia is aangesloten bij Publeaks, het platform waarmee je veilig en volledig anoniem materiaal met de redactie kunt delen: publeaks.nl/villamedia

Praat mee