Papiertekort bij kranten Persgroep

Kranten van de uitgever De Persgroep hebben noodmaatregelen moeten nemen omdat het bedrijf met een acuut tekort aan papier kampt. Het uiterlijk van sommige bijlagen wordt aangepast.
Toen het bedrijf begin dit jaar merkte dat het internationale aanbod niet toereikend was, zijn noodmaatregelen genomen om de gevolgen voor lezers en redacties te beperken.
Zichtbare verandering is dat bijvoorbeeld dat de Volkskrant-bijlage Sir Edmund vanaf dit weekeinde verschijnt op glanzend papier en in een ander formaat: 2,5 centimeter kleiner en 2 centimeter smaller dan voorheen. Volgens de directie kosten deze maatregelen ‘meerdere tonnen’. De keuze voor ander papier, een restpartij, dwingt De Persgroep voor minstens een half jaar een andere drukker in te schakelen, in Weert. Op de eigen drukkerij in Lokeren staan machines gedurende die tijd stil.
Het weekendmagazine van het AD en Nederlandse regiokranten van De Persgroep wordt vanaf begin mei ook niet meer gedrukt in Lokeren, maar in Denemarken. Daar was nog papier, mits dit ter plaatse zou worden bedrukt.
“Ik zit al vijftien jaar in dit vak, dit heb ik nog nooit meegemaakt”, aldus Rudy Bertels, chief operating officer van De Persgroep. De schaarste op de papiermarkt was niet voorzien, omdat die volgt op jaren van overproductie.
Meer bij de Volkskrant / de Volkskrant via Blendle
Praat mee