— vrijdag 15 maart 2024 16:04 | 0 reacties , praat mee

Onderzoek naar Marc van der Linden na aangiftes voor afpersen met seksvideo’s

Onderzoek naar Marc van der Linden na aangiftes voor afpersen met seksvideo’s
© Robin Utrecht

Het Openbaar Ministerie heeft een onderzoek ingesteld naar Marc van der Linden, meldt RTL Boulevard. Het onderzoek volgt na aangiftes tegen de koningshuisdeskundige voor afpersing met seksvideo's. Laatste wijziging: 18 maart 2024, 16:07

Advocate Rigorette van Riet bevestigt dat zij twee personen bijstaat die aangifte hebben gedaan. Verder wil ze niet inhoudelijk reageren op de kwestie. Aan de hand van het onderzoek van het OM wordt bepaald of Marc voor het feit wordt vervolgd.

‘Fake news’
Van der Linden wil niet telefonisch reageren op de kwestie, zo laat hij weten.

Op X suggereert hij dat het “fake nieuws” is en dat “in rust herstellen van een herseninfarct kennelijk onmogelijk” is. Zijn advocaat Sidney Smeets zegt dat het eerste verhoor laat zien “dat van de politieverklaring aantoonbaar vrijwel niets klopt of zelfs maar kan kloppen”. Hij heeft alle vertrouwen in een sepot.

Donderdag moest de koningshuisdeskundige, die jarenlang werkte voor onder meer RTL Boulevard en het tijdschrift Royalty, voor de rechter verschijnen. Koningshuisdeskundige Rick Evers beschuldigde Van der Linden van smaad, laster en belediging, vanwege enkele tweets die hij had geplaatst. Tijdens het kort geding sprak de rechter de wens uit dat de twee partijen onderling hun geschil zouden oplossen. Van der Linden was om gezondheidsredenen niet bij de zitting aanwezig.

Bekijk meer van

Marc van der Linden
NVJ LID 26-05

Tip de redactie

Logo Publeaks Wil je Villamedia tippen, maar is dat te gevoelig voor een gewone mail? Villamedia is aangesloten bij Publeaks, het platform waarmee je veilig en volledig anoniem materiaal met de redactie kunt delen: publeaks.nl/villamedia

Praat mee