— maandag 3 juni 2019 08:35 | 0 reacties , praat mee

NOS-Directeur Timmer klaar met ‘gedoe’ over publieke omroep

NOS-Directeur Timmer klaar met ‘gedoe’ over publieke omroep
Regieruimte bij de NOS - © Lex van Lieshout / ANP

Gerard Timmer, sinds vorig jaar directeur van de NOS, maakt duidelijk dat hij een beetje klaar is met gezeur en geklaag over de publieke omroep. Laatste wijziging: 3 juni 2019, 08:40

In een interview met Het Parool zegt hij dat er alleen maar issues uit Hilversum komen. “Te weinig geld, te dure programma’s, presentatoren die te veel verdienen. Allemaal ­gedoe. Laten we nou eens tonen dat we als publieke omroep van betekenis zijn. Laten we een verhaal afsteken dat energie geeft in plaats van energie zuigt.”

Op de vraag of Timmer zich soms de nationale boksbal voelt antwoordt hij: “We zijn publiek gefinancierd, we zijn altijd overal. Dus ik begrijp dat mensen een opvatting over ons hebben. Het bewijst dat de NOS ertoe doet, dat we relevant zijn.”

Angst dat de NOS aan relevantie inboet heeft de directeur niet. “Laten we eens ophouden over angsten! Ik zit helemaal niet in die groef. Natuurlijk moeten we ons wapenen tegen mondiale techspelers, natuurlijk zouden extra bezuinigingen slecht zijn, maar laten we nadenken hoe we journalistiek beter kunnen samenwerken, hoe we ons mét elkaar kunnen aanpassen aan het veranderende medialandschap. Dat zijn de uitdagingen waar we voor staan. De toekomst van de journalistiek ligt in de samenwerking: lokaal, regionaal en privaat.”

Bekijk meer van

NOS Gerard Timmer
NVJ LID 26-05

Tip de redactie

Logo Publeaks Wil je Villamedia tippen, maar is dat te gevoelig voor een gewone mail? Villamedia is aangesloten bij Publeaks, het platform waarmee je veilig en volledig anoniem materiaal met de redactie kunt delen: publeaks.nl/villamedia

Praat mee