Nieuwe uitgeverij bundelt jongerentijdschriften
De nieuw opgerichte uitgeverij De Jonge Lezer neemt de tijdschriften MEIDEN magazine, STOER een GOAL! over van ZPRESS Young. Daarnaast lijft de uitgeverij ook paardenblad Penny in. De Jonge Lezer is een samenwerkingsverband van New Skool Media-oprichter Cor Jan Willig, voormalig Sanoma-topman Steven Flipse en Tim Smit en Paul Tuijnman. Die laatste twee zitten ook in het huidige management van Holco Publications, dat tot nu Penny uitgaf.
Dat meldt De Jonge Lezers in een persbericht. De vier oprichters stellen daarin dat ze de expertise die bij de vier overgenomen jongerenbladen bestaat willen bundelen, om zo nationaal en internationaal te kunnen groeien. “We hebben de ambitie om door een actieve buy and build-strategie dé jeugduitgeverij van Nederland te worden en titels met een duidelijk profiel voor de jeugd onder één dag te brengen”, aldus algemeen directeur Tim Smit.
Uitgever ZPRESS Young, dat drie titels van de hand doet aan De Jonge Lezer, stelt dat de verkoop een strategische keuze is. Algemeen directeur Alex Klein: “Na de verkoop van Hitkrant, GIRLZ ene CosmoGIRL! aan Audax medio 2018 lag er een strategisch vraagstuk op tafel, en met deze transactie hebben we een duidelijke keuze gemaakt om ons te richten op het uitgeven van sponsored media en het organiseren van B2B-events.”


Praat mee