— vrijdag 7 augustus 2026 08:25 | 0 reacties , praat mee

Frank Hendrickx stopt als parlementair verslaggever

Frank Hendrickx stopt als parlementair verslaggever
Frank Hendrickx (r) tijdens tijdens Politieke Junkies. - © ANP / Jan Boeve

Frank Hendrickx stopt als parlementair verslaggever en gaat per 1 september door op de buitenlandredactie van de Volkskrant. Hendrickx schreef ruim elf jaar over de Haagse politiek voor de krant. Laatste wijziging: 7 augustus 2026, 09:10

Hendrickx zegt op LinkedIn dat hij zich nu vooral gaat richten op Noord-Amerika (VS en Canada) en Rusland: “twee regio’s waar ik in mijn pré-Haagse jaren als correspondent werkzaam ben geweest”.

De 53-jarige Hendrickx werkte van 2000 tot 2004 als correspondent in Rusland en was van 2006 tot en met 2010 correspondent in Washington.

“Daarnaast wil ik me verdiepen in internationale instituten, zoals de Verenigde Naties en het Internationaal Strafhof. Een hele kluif, maar heb er erg veel zin in. Tips en suggesties zijn altijd welkom.”

Hendrickx was als parlementair verslaggever ook regelmatig te gast in de Volkskrant-podcast De Kamer van Klok, maar daar zal hij mee stoppen. Hoofdredacteur Pieter Klok laat weten dat er een vervanger gezocht gaat worden.

Bekijk meer van

de Volkskrant
NVJ LID 26-05

Tip de redactie

Logo Publeaks Wil je Villamedia tippen, maar is dat te gevoelig voor een gewone mail? Villamedia is aangesloten bij Publeaks, het platform waarmee je veilig en volledig anoniem materiaal met de redactie kunt delen: publeaks.nl/villamedia

Praat mee