Meerderheid Tweede Kamer kritisch over Ongehoord Nederland in bestel
Een meerderheid van de Tweede Kamer ziet geen plek voor Ongehoord Nederland in het bestel, schrijft het AD. D66, VVD, CDA en PRO uitten flinke kritiek op de omroep en stellen dat de omroep zich 'keer op keer' niet aan de regels houdt.
De VVD stelt dat voor een omroep die gefinancierd is met belastinggeld, maar die zich stelselmatig niet aan de regels houdt en daar ook niet toe bereid is, er geen plaats is in het publieke bestel. Volgens het CDA heeft de omroep keer op keer de kans gekregen structurele verbetering te laten zien, maar dat niet heeft gedaan. Het is voor de partij dan ook goed denkbaar dat ON! op korte termijn uit het bestel verdwijnt, zo is te lezen bij het AD.
Samenwerking met andere omroepen
Eerder al lieten de ledenomroepen (minus ON!) middels een brief aan OCW-minister Rianne Letschert weten niet met de omroep samen te kunnen werken. Ze zouden ook het liefst zien dat ON! uit het publieke bestel verdwijnt.
Letschert laat weten eerst de reactie van het bestuur van de NPO op de brief af te wachten: “Deze reactie is relevant om te bepalen wat mijn handelingskader is.”
Op 24 september staat een mediadebat gepland in de Tweede Kamer, waarbij ook dit onderwerp op de agenda staat.

Praat mee
1 reactie
Frans Nijhof, 6 september 2026, 08:41
Omroepjournalisten, doe je werk!
De Ombudsman NPO stelt vast dat naast Ongehoord Nederland (ON) ook de meeste andere publieke omroepen zich niet aan de journalistieke codes houden. Omroepjournalisten hebben de zaakjes niet op orde, kennen de feiten niet, vragen niet door en mengen feiten en eigen meningen. “Niet doorvragen als mensen iets beweren zonder onderbouwing, het niet scheiden van feiten en meningen. Vanaf 2017 stel ik dit aan de orde” aldus de ombudsman NPO zondag in een interview met De Telegraaf. Het GroenLinks Kamerlid Kati Piri kon zonder tegenspraak van de presentator bij Bar Laat (BNNVARA) de harde asielcijfers van migratiedeskundige Jan van Beek onderuit halen. Een dag kater bleek door factcheck dat Jan van Beek gelijk had maar het programma heeft dat niet gemeld. De ombudsman doet een beroep op de omroepjournalisten om hun werk te doen.