— dinsdag 8 december 2009 08:52

Geschreven pers heeft last van omroepsite

UPDATE Voor het overgrote deel bestond het door NRC handelsblad georganiseerde debat over de toekomst van de media, op 7 december in de Amsterdamse Rode Hoed, uit een herhaling van zetten. OCW-minister Plasterk zette nog eens uiteen waarop zijn mediabeleid is gestoeld (een pluriforme pers met een krachtige publieke omroep), Elsevier-hoofdredacteur Arendo Joustra legde weer eens uit waarom hij niet geholpen wil worden met subsidie van de overheid (“Wij hebben onze vrijheid bevochten op de overheid en dat moet zo blijven”), publieke omroep-baas Henk Hagoort telde andermaal de zegeningen van het Programmeermodel (“De sandwichformule werkt”) en NRC-hoofdredacteur Birgit Donker zei voor de zoveelste keer dat we met z’n allen niet zo moeten somberen (“Het gaat niet slecht met de kranten, het ging lange tijd veel te goed”). Laatste wijziging: 8 december 2009, 11:57

Het spannendst werd het debat op het moment dat de websites van de publieke omroepen ter sprake kwamen. Donker verbaasde zich over het feit dat omroepen uitgebreide websites maken met audiovisuele content én tekst. “Wij proberen geld te verdienen op internet. Dat is al heel ingewikkeld, maar wordt nog veel ingewikkelder met gesubsidieerde concurrenten. De NOS maakt een full flash-nieuwssite met tekst en STER-reclame die miljoenen kost.”

Plasterk zei het een zegen te vinden dat mediaconsumenten de keuze hebben uit zoveel verschillende sites, maar erkende ook dat er wellicht sprake is van marktverstoring. “Misschien moeten we eens naar die sites gaan kijken.” Dat aanbod werd door Donker met open armen ontvangen. “Heel graag.”

Commerciële zenders hadden eerder al geklaagd over de concurrentie die ze van de publieke omroepen ondervinden op het gebied van videonieuws - met gelijkluidende kritiek.

Bekijk meer van

NVJ LID 26-05

Tip de redactie

Logo Publeaks Wil je Villamedia tippen, maar is dat te gevoelig voor een gewone mail? Villamedia is aangesloten bij Publeaks, het platform waarmee je veilig en volledig anoniem materiaal met de redactie kunt delen: publeaks.nl/villamedia

Praat mee

Reageren is niet mogelijk op dit bericht.