Eurosport wijst commentator de deur na seksistische opmerking tijdens Olympische Spelen
Sportzender Europsport heeft de Britse commentator Bob Ballard voor de rest van de Olympische Spelen geschorst, nadat hij een seksistiche opmerking maakte over Australische zwemsters, die goud wonnen op de 4x100 meter freestyle. Nadat de medaille-ceremonie was afgelopen vond Ballard dat het team treuzelde. "Maar je weet hoe vrouwen zijn, een beetje rondhangen, hun make-up aanbrengen", aldus Ballard.
Hij kreeg meteen tegengas van zijn collega-commentator Lizzie Simmonds, die zijn opmerking belachelijk noemde. Eurosport heeft de commentator daarop van het hele vervolgrooster voor de Spelen gehaald. In een verklaring tegenover dagblad The Independent stelt de sportzender dat Ballards uitspraken ongepast waren.
Inmiddels heeft Ballard ook zelf op zijn non-actiefstelling gereageerd. Tegenover The Daily Mail betreurt Ballard dat zijn uitspraken tot ophef hebben geleid. “Het was nooit mijn bedoeling om iemand te kleineren of overstuur te maken”, aldus Ballard. Hij zegt een groot pleitbezorger van vrouwensporten te zijn.
Ballard: “Ik zal het Eurosport-team enorm missen en wens ze al het beste voor de rest van de Olympische Spelen.”


Praat mee