— donderdag 21 juli 2022 10:36 | 0 reacties , praat mee

Economie-vaktitel ESB gaat open access: geen betaalmuur, digitale abonnementen verdwijnen

Economie-vaktitel ESB gaat open access: geen betaalmuur, digitale abonnementen verdwijnen
Een betaalmuur als deze behoort voor economenvakblad ESB binnenkort tot het verleden. De titel gaat 'open access'.

Vakblad voor economen ESB heeft eerder deze maand een transformatie aangekondigd, waarbij het een openbaar toegankelijk platform voor economie wil worden. In het ambitieuze plan voor open access vervallen digitale abonnementen en worden alle artikelen toegankelijk zonder betaalmuur. Laatste wijziging: 21 juli 2022, 10:39

“Voor hen die het magazine op papier willen blijven ontvangen, maken we het abonnement goedkoper”, schrijft de redactie. Diverse partijen in Nederland hebben toegezegd bij te dragen in de kosten.

Naast ESB-uitgever FD Mediagroep hebben onder meer de Rijksoverheid, de Sociaal-Economische Raad, werkgeversverenigingen VNO-NCW en MKB Nederland, vakbond FNV en Nederlandse banken en economiefaculteiten toegezegd deze transitie financieel te steunen.

Gesprekken met andere partijen lopen nog, aldus de redactie. Het houdt lezers op de hoogte via een pagina, bereikbaar op esb.nu/transitie.

Robert Kleinknecht, nu al vak- en eindredacteur bij ESB, is naast Jasper Lukkezen tot hoofdredactie benoemd. Meer bij ESB

Bekijk meer van

FD Mediagroep ESB
NVJ LID 26-05

Tip de redactie

Logo Publeaks Wil je Villamedia tippen, maar is dat te gevoelig voor een gewone mail? Villamedia is aangesloten bij Publeaks, het platform waarmee je veilig en volledig anoniem materiaal met de redactie kunt delen: publeaks.nl/villamedia

Praat mee