Bijeenkomst

De Meester vertelt met Jarl van der Ploeg (stripverhaal Luchtkasteel aan de Maas)

11 juni 2026, 20:00–21:30
Torpedo Theater, Sint Pieterspoortsteeg 33, 1012 HM Amsterdam Laatste wijziging: 18 mei 2026, 14:36

In het Torpedo Theater ontvangen we een van de tien Meestervertellers, met wie een duik nemen in het maakproces. In de tweede editie van dit nieuwe seizoen ontvangen we Jarl van der Ploeg, van Luchtkasteel aan de Maas. Hij maakte dit journalistieke stripverhaal in de Volkskrants samen met zijn broer Adriaan en vriend Matteo Bal.

Jarl, Adriaan en Matteo zijn al jaren grote stripliefhebbers. Toen Adriaan een stripverhaal in de Washington Post zag, dacht hij: dat wil ik ook. Waar Jarl normaal intuïtief werkt, moest de structuur nu vooraf al heel duidelijk zijn. En die kon je niet zomaar veranderen. Want de strip was al gemaakt en de code voor het online verhaal geschreven. Aan welke kenmerken moet je verhaal voldoen om de hoofdredactie ervan te overtuigen dat een stripverhaal écht de beste vorm is voor dit verhaal? En op welk punt stap je naar ze toe met dit idee?

Benieuwd hoe je een journalistiek stripverhaal maakt? Kom dan op 11 juni naar het Torpedo Theater.
Tickets zijn via deze link te verkrijgen.

Bekijk meer van

Theatertip
NVJ LID 26-05

Tip de redactie

Logo Publeaks Wil je Villamedia tippen, maar is dat te gevoelig voor een gewone mail? Villamedia is aangesloten bij Publeaks, het platform waarmee je veilig en volledig anoniem materiaal met de redactie kunt delen: publeaks.nl/villamedia

Praat mee

Reageren is niet mogelijk op dit bericht.