— maandag 21 april 2008, 10:54

Critici:  ‘Maximaal twee themazenders’

Ondernemers achter zender TV Oranje en BravaHDTV juichen de aangekondigde zelfreflectie en mogelijke reductie van digitale themazenders van de publieke omroep toe, maar menen dat zelfs tien kanalen 'volstrekte wildgroei' is. Jur Bron en compagnon Gerard Ardesch lanceerden drie jaar geleden een zender met Nederlandstalige muziek: TV Oranje. Volgens het tweetal wordt er door de publieke omroep 'een tsunami van kanalen' geëxploiteerd, waartegen nauwelijks valt te concurreren. "Ze nemen onnodig veel capaciteit op de kabel in gebruik waardoor andere private initiatieven in ons land geen kans krijgen", aldus Bron en Ardesch. De dertien miljoen euro die de omroepen jaarlijks in de themazenders stoppen verstoren volgens hen de markt met 'ongeoorloofde staatssteun'. Bron en Ardesch zien de oplossing in hooguit twee themakanalen; de herhalingen op de themazenders kunnen volgens hen prima naar Uitzending Gemist. Laatste wijziging: 21 april 2008, 13:03

Bekijk meer van

NPO

Tip de redactie

Wil je Villamedia tippen, maar is dat te gevoelig voor een gewone mail? Villamedia is aangesloten bij Publeaks, het platform waarmee je veilig en volledig anoniem materiaal met de redactie kunt delen: publeaks.nl/villamedia

Colofon

Villamedia is een uitgave van Villamedia Uitgeverij BV

Uitgever

Dolf Rogmans

Postadres

Villamedia Uitgeverij BV
Postbus 75997
1070 AZ Amsterdam

Bezoekadres

Johannes Vermeerstraat 22
1071 DR Amsterdam

Factuurgegevens

Villamedia Uitgeverij BV
Johannes Vermeerstraat 22
1071 DR Amsterdam

Contact

redactie@villamedia.nl

Redactie (tips?)

Chris Helt, hoofdredacteur

Marjolein Slats, adjunct-hoofdredacteur

Linda Nab, redacteur

Lars Pasveer, redacteur

Trudy Brandenburg-Van de Ven, redacteur

Rutger de Quay, redacteur

Nick Kivits, redacteur

Sales

Sofia van Wijk

Emiel Smit

Loes Smit

Webbeheer

Marc Willemsen

Vacatures & advertenties

vacatures@villamedia.nl

Bereik

Villamedia trekt maandelijks gemiddeld 120.000 unieke bezoekers. De bezoekers genereren momenteel zo’n 800.000 pageviews.

Rechten

Villamedia heeft zich ingespannen om alle rechthebbenden van beelden en teksten te achterhalen. Meen je rechten te kunnen doen gelden, dan kun je je bij ons melden.