‘Brooks terug bij News Corp’

Rebekah Brooks keert mogelijk terug bij News Corp, het conglomeraat van mediamagnaat Rupert Murdoch. Dat meldt de BBC op basis van anonieme bronnen. Brooks zou gaan werken bij het Ierse media-agentschap Storyful dat zich richt op kansrijke onlinebedrijven, waar News Corp in zou kunnen investeren. Brooks stapte vier jaar geleden op bij het bedrijf waar ze de Britse krantentak van News Corp leidde. Daar kwam ze onder vuur te liggen nadat bleek dat kranten van het concern telefoons hadden gehackt en afgeluisterd. De tabloid News of the World werd opgedoekt na het schandaal. Daar was ze ook ooit hoofdredacteur van, net als van The Sun. Brooks werd vorig jaar vrijgesproken van betrokkenheid bij illegale activiteiten in het afluisterschandaal.
Er lopen nog steeds rechtszaken die voortvloeien uit het afluisterschandaal. Zo zijn er civiele rechtszaken van start gegaan tegen the Daily Mirror, Sunday Mirror en the People. De ‘industriële schaal’ waarop die kranten telefoons hackten, daarbij valt het oorspronkelijke afluisterschandaal bij NotW in het niet, zo hoorde het hooggerechtshof in Londen. Een journalist zou zeker 100 beroemde mensen per dag hebben afgeluisterd.
Ook werd het oorspronkelijke onderzoek naar afluisteren uitgebreid naar het omkopen van ambtenaren. Diverse werknemers van onder andere The Sun moeten zich op dit moment voor die aanklacht verantwoorden voor de rechter.
Praat mee