— maandag 12 december 2016 16:35 | 0 reacties , praat mee

Britse correspondent The Times Kenia uitgezet

Britse correspondent The Times Kenia uitgezet
Een supermaan boven Nairobi op 14 november 2016 | Dai Kurukawa / EPA

De Britse journalist Jerome Starkey, die de laatste vijf jaar als Afrika-correspondent voor dagblad The Times werkt, is bij aankomst in Nairobi vanuit Londen aangehouden en uitgezet. Hij zat ruim 24 uur vast voor hij het land moest verlaten. Een verklaring van Keniaanse kant bleef uit. Laatste wijziging: 12 december 2016, 16:57

Starkey werd op de luchthaven door de douane apart genomen, omdat er een ‘block’ op zijn paspoort was gezet door de Keniaanse inlichtingendienst. Na een lange detentie werd hij het land uitgezet. “Ik heb geen idee waarom ik werd vastgehouden en niemand heeft een verklaring aangeboden. Voor zover ik weet, word ik nergens van beschuldigd”, aldus Starkey in een mail aan persbureau Reuters.

Mensenrechtenorganisatie Human Rights Watch heeft zorgen over het weren van een doorgewinterde journalist uitgesproken - en wijst op arrestaties en intimidatie onder Keniaanse bloggers. Amnesty International had identieke zorgen - en sprak met Starkeys advocaat, die zijn cliënt overigens niet mocht spreken.

Bekijk meer van

Kenia
NVJ LID 26-05

Tip de redactie

Logo Publeaks Wil je Villamedia tippen, maar is dat te gevoelig voor een gewone mail? Villamedia is aangesloten bij Publeaks, het platform waarmee je veilig en volledig anoniem materiaal met de redactie kunt delen: publeaks.nl/villamedia

Praat mee