Onderzoek SLAPP PersVeilig

— Geplaatst op vrijdag 8 juli 2022, 12:47

Talloze keren ging Dirk (20) uit Tollebeek in de fout: ongeluk op A6 kostte René het leven

https://www.destentor.nl/flevoland/talloze-keren-ging-dirk-20-uit-tollebeek-in-de-fout-ongeluk-op-a6-kostte-rene-het-leven~a13dab0c/

In het eerste jaar dat hij zijn rijbewijs haalde, kreeg hij om de week een bekeuring. Zijn oom waarschuwde Dirk van G. (20) uit Tollebeek dan ook een paar keer om voorzichtiger te zijn. Maar dat kon niet voorkomen dat het op 1 maart vorig jaar gruwelijk misging op de A6.

Van G. was druk met zijn telefoon, had daardoor te laat door dat er een file stond en klapte er vol in. Een 44-jarige Lelystedeling overleefde dat niet.

Van G. vertelde woensdag in de rechtszaal dat hij inderdaad tijdens het ritje van zijn werk terug naar huis af en toe met zijn telefoon bezig was. Hij appte een keer, maakte foto’s en belde met iemand die volgens hem niet opnam. ,,Maar dat was niet vlak voor het ongeluk”, verzekerde hij de rechters.

Matrixbord
Hoe komt het dan dat hij met een snelheid tussen de 91 en 98 kilometer per uur vol de file inreed? ,,Dat weet ik niet. Ik zag dat het matrixbord boven de weg aanging en 70 kilometer per uur aangaf. Toen heb ik het gas losgelaten, maar ik weet niet hoe hard ik reed. Mijn snelheidsmeter was kapot.”

Even later sprong er een matrixbord met 50 aan. ,,Maar dat heb ik niet gezien. Ik snap nog steeds niet waarom niet.” Volgens zijn neef, die naast hem zat, was hij wel degelijk aan het bellen vlak voor het ongeluk. ,,Daar kan hij best wel door afgeleid zijn”, zei hij tegen de politie.

De resultaten van het politieonderzoek wijzen ook die richting op. Tussen het laatste telefoontje dat Van G. pleegde in de auto en de eerste melding van het ongeluk bij de alarmcentrale zaten namelijk maar 32 seconden. ,,Dat is wel heel kort”, concludeerde een van de rechters.

31 bekeuringen
En dan blijkt ook nog dat hij sinds hij zijn rijbewijs haalde talloze keren de fout in is gegaan. Snelheidsovertredingen, door rood rijden en verkeerd inhalen: in totaal vielen er 31 bekeuringen op zijn deurmat, rekende een rechter uit.

Tijdens het ongeluk op de A6 droeg hij ook geen gordel en de snelheidsmeter van zijn auto werkte niet. Op een van de foto’s die hij tijdens het rijden maakte, is bovendien de hand van zijn neef aan het stuur te zien.

,,Vindt u zichzelf een goede chauffeur”, wilde een van de rechters weten. ,,Ik rijd megaveel, misschien werd ik daardoor wat laconiek”, antwoordde de Tollebeker. ,,En ik denk dat ik in de auto ook mijn stress van thuis van me afreageerde.”

Toen hij na het fatale ongeluk zijn rijbewijs na een paar maanden weer terugkreeg, ging het al snel weer mis. Van G. werd door de politie betrapt op een levensgevaarlijke inhaalmanoeuvre op de Domineesweg bij Nagele. Via de busbaan langs een bushalte scheurde hij rechts langs een vrachtwagen met oplegger. ,,Wat als daar een vrouw met kind had gestaan?’

Identificeren
Maar inmiddels doet hij het rustiger aan, zei hij ter zitting. De officier van justitie eiste hier acht maanden cel tegen hem en een rijontzegging van drie jaar. Hij vindt ook een schadevergoeding op zijn plaats voor de weduwe en vader van het slachtoffer. Voor ieder 7500 euro, omdat zij de man in het mortuarium moesten komen identificeren en daar nog altijd psychisch last van hebben.

De weduwe vertelde in de rechtszaal hoe haar leven eruitziet nu ‘de man met wie ik oud zou worden’ er niet meer is. ,,Jij, Dirk, hebt mij mijn man ontnomen, mijn dochters hun vader en mijn schoonouders hun enige zoon. Wij hadden een warm en veilig gezin, zoals het hoort. René en ik waren 23 jaar samen en nu is mijn leven een regelrechte nachtmerrie geworden.”

Vonnis over twee weken.

Colofon

Villamedia is een uitgave van Villamedia Uitgeverij BV

Uitgever

Susanna Leliman

Postadres

Villamedia Uitgeverij BV
Postbus 75997
1070 AZ Amsterdam

Bezoekadres

Johannes Vermeerstraat 22
1071 DR Amsterdam

Factuurgegevens

Villamedia Uitgeverij BV
Johannes Vermeerstraat 22
1071 DR Amsterdam

Contact

redactie@villamedia.nl

Redactie (tips?)

Chris Helt, hoofdredacteur

Marjolein Slats, coördinator magazine

Lars Pasveer, redacteur

Trudy Brandenburg-Van de Ven, redacteur

Syb van Ruiten, stagiair

Sales

Sofia van Wijk

Emiel Smit

Webbeheer

Jelle Dijkstra | BuroDenG!

Vacatures & advertenties

vacatures@villamedia.nl

Bereik

Villamedia trekt maandelijks gemiddeld 120.000 unieke bezoekers. De bezoekers genereren momenteel zo’n 800.000 pageviews.

Rechten

Villamedia heeft zich ingespannen om alle rechthebbenden van beelden en teksten te achterhalen. Meen je rechten te kunnen doen gelden, dan kun je je bij ons melden.