— dinsdag 18 november 2025 13:44 | 0 reacties , praat mee

Storing bij Cloudflare: mediasites onbereikbaar

Storing bij Cloudflare: mediasites onbereikbaar
De site van het FD is een van de sites die niet te bereiken is door de storing bij Cloudflare.

Veel websites zijn en waren dinsdag korte tijd moeilijk te bereiken. Dat kwam door een storing bij Cloudflare, een digitale verkeersregelaar die sites moet beschermen tegen cyberaanvallen. Laatste wijziging: 19 november 2025, 07:39

Onder andere het platform X en zijn betaalde dienst X Pro werkten niet, maar ook de sites van politieke partijen D66, PVV, CDA en VVD, de zenders AT5, NH Nieuws en Omroep Brabant en organisaties als Alzheimer Nederland en KWF Kankerbestrijding.

De sites toonden een boodschap dat er een interne serverfout was op het netwerk van Cloudflare.

Ook ChatGPT, een veelgebruikte tool op basis van kunstmatige intelligentie, haperde dinsdag door de storing.

Cloudflare meldde ruim een kwartier na de eerste storingen dat de getroffen diensten zich herstelden, maar dat de problemen nog niet helemaal waren opgelost. “Klanten blijven mogelijk meer foutmeldingen dan normaal zien terwijl we aan een oplossing werken”, aldus het Amerikaanse bedrijf. Ongeveer een uur later kondigde Cloudflare aan: “Het probleem is gevonden en een oplossing wordt doorgevoerd”.

De storing begon rond de tijd dat Cloudflare onderhoud zou verrichten aan een datacenter in de Chileense hoofdstad Santiago, maar het is niet duidelijk of er een verband is.

Bekijk meer van

Cloudflare
NVJ LID 26-05

Tip de redactie

Logo Publeaks Wil je Villamedia tippen, maar is dat te gevoelig voor een gewone mail? Villamedia is aangesloten bij Publeaks, het platform waarmee je veilig en volledig anoniem materiaal met de redactie kunt delen: publeaks.nl/villamedia

Praat mee