Kijk- of luistertip

Serie ‘Over leven’ - Aflevering 8: Mensenrechtenjurist Mpanzu Bamenga: strijdt tegen etnisch profileren na de dood van zijn zus

18 juli 2026, 20:30–22:00
bij HUMAN op NPO 2 en NPO Start Laatste wijziging: 12 mei 2026, 16:09

Hoe leef je verder als je kindje ontvoerd is? Of als je grote liefde overlijdt? Hoe zet je woede om in brandstof om onrecht aan te pakken? Over deze onderwerpen praat Coen Verbraak in het vijfde seizoen van 'Over leven' met een reeks aan bijzondere gasten, waaronder Noraly Beyer, Saskia Belleman, Mpanzu Bamenga en Nadia Rashid. Ook spreekt hij Pieter Wittenberg, die na de dood van zijn zoon vluchtelingen ging helpen op Lesbos, verdacht werd van mensensmokkel en na zijn vrijspraak ernstig ziek bleek. 

In deze aflevering:
Mpanzu Bamenga vlucht als kind naar Nederland en leeft jarenlang ongedocumenteerd. Sinds de dood van zijn zus vecht hij voor mensenrechten. Hoe zet hij woede om in brandstof om onrecht aan te pakken? 

Bekijk meer van

Kijktip
NVJ LID 26-05

Tip de redactie

Logo Publeaks Wil je Villamedia tippen, maar is dat te gevoelig voor een gewone mail? Villamedia is aangesloten bij Publeaks, het platform waarmee je veilig en volledig anoniem materiaal met de redactie kunt delen: publeaks.nl/villamedia

Praat mee

Reageren is niet mogelijk op dit bericht.