— woensdag 18 november 2015 13:51 | 0 reacties , praat mee

Poolse regering wil meer controle over media

Poolse regering wil meer controle over media
EPA / Pawel Kula

De media in Polen moeten meer onder controle van de Poolse regering komen te staan. Zo moet de invloed van buitenlandse bedrijven bij Poolse krantenuitgevers worden teruggedrongen en moeten de publieke radio en televisie meer van bovenaf geleid. Dat heeft de nieuwe Poolse minister van Cultuur Piotr Glinski zondag bekendgemaakt, meldt het FD. Laatste wijziging: 18 november 2015, 17:25

Glinski wil de buitenlandse invloed bij krantenuitgeverijen terugdringen door aandelen terug te kopen van buitenlandse bedrijven, zoals Axel Springer, dat onder andere eigenaar is van de grootste Poolse krant ‘Fakt’. Een andere Poolse krant, Gazeta Wyborcza, maakt dan weer onderdeel uit van het mediaconcern Agora, waar verzekeringsconcern NationaleNederlanden via een Poolse dochter een belang in heeft.

Naast de nationalisering van de kranten moeten de publieke omroepen worden teruggebracht van ‘semipublieke bedrijven’ tot nationale cultuurinstellingen, vindt Glinski, die onderdeel is van het kabinet van de nieuwe premier Beata Szydlo. Die instellingen zouden onder leiding moeten staan van één persoon en onderhevig zijn aan staatscontrole.

Bekijk meer van

NVJ LID 26-05

Tip de redactie

Logo Publeaks Wil je Villamedia tippen, maar is dat te gevoelig voor een gewone mail? Villamedia is aangesloten bij Publeaks, het platform waarmee je veilig en volledig anoniem materiaal met de redactie kunt delen: publeaks.nl/villamedia

Praat mee