— maandag 22 december 2008 08:38

Peter was top, Wendy een flop

Zelden was Hilversum zo eensgezind over hét tv-hoogtepunt van het jaar: de geruchtmakende uitzending van Peter R. de Vries over de verdwijning van Natalee Holloway op Aruba. Met ruim zeven miljoen kijkers was het, op een enkele zomerse wedstrijd op het EK Voetbal na, het best bekeken programma van 2008. "Een krankzinnige, bijzondere hype", blikt Paul Römer van de verantwoordelijke producent Endemol terug. (...) Oud-mediadirecteur Ton Verlind van de KRO heeft ook genoten. Laatste wijziging: 22 december 2008, 10:02

Toch hield hij een dubbel gevoel over aan de uitzending. “Als tv-project heeft De Vries een dikke 10 gescoord, maar journalistiek gezien blijf ik grote twijfels houden. Want hij heeft wel heel veel mediageweld ingezet voor een zaak van feitelijk zo weinig maatschappelijk belang. Daarbij: de affaire is ook niet opgelost. Maar je moet De Vries nageven dat hij volhoudt.”

Ook over de flop van het jaar is iedereen het eens: Million Dollar Wedding van Wendy van Dijk op RTL 4. “Een drama”, volgens Ruud de Langen van ‘s lands grootste mediabureau Mindshare, dat reclamezendtijd inkoopt. “Daar heeft RTL echt veel last van gehad, ook financieel. Door dat programma klapte de hele zaterdagavond onder hun kont vandaan.”

Bekijk meer van

NVJ LID 26-05

Tip de redactie

Logo Publeaks Wil je Villamedia tippen, maar is dat te gevoelig voor een gewone mail? Villamedia is aangesloten bij Publeaks, het platform waarmee je veilig en volledig anoniem materiaal met de redactie kunt delen: publeaks.nl/villamedia

Praat mee

Reageren is niet mogelijk op dit bericht.