Mediabestedingen 2011 licht gestegen
De netto mediabestedingen in Nederland zijn in 2011 met 0,3 procent gestegen tot 4,9 miljard euro. Dit blijkt het Jaarrapport Netto Mediabestedingen 2011 dat Nielsen binnenkort publiceert. In 2010 stond de teller nog op ruim 4,8 miljard euro. Net als toen is er sprake van grote verschillen tussen de verschillende mediumtypen. Bij de printmedia is de terugval wel minder dan in 2010. De inkomsten aan advertenties bij dagbladen zijn het afgelopen jaar gedaald met 7,7 procent. Huis-aan-huisbladen en nieuwsbladen zagen de bestedingen met 9,5 procent dalen. Vak- en managementbladen zagen de netto mediabestedingen dalen met bijna 9,8 procent.
Televisie en internet daarentegen tonen weer groei ten opzichte van vorig jaar. Internet toont een toename van bijna 12 procent tot ruim 1 miljard euro.
Ook televisie doorbrak in 2011 de magische grens van 1 miljard euro met een stijging van 4,3 procent. Op een veel bescheidener niveau zag ook radio de netto mediabestedingen toenemen met 1,1 procent.


Praat mee
Reageren is niet mogelijk op dit bericht.